Seier på nye Nadderud i vårsesongens siste kamp
Lørdag 20.juni bød på vårt første besøk på Stabæks nye storstue Nye Nadderud. Det ble en spennende kamp hvor vi sto igjen med tre poeng i vårsesongens siste kamp.
Vår startellever:
Langkås, Ellingsen, Suphellen (K), Svastuen, de Courcy, Wæhler, Ulstein, Krossøy, Folland, Rosenlund, Steen
Innbyttere:
Solberg, Bloch-Hansen, Berisha, Amlie, Ødegaard Jonsson, Buvarp, Tufte, Skåla
Kampen:
Vårt første besøk på Nye Nadderud bød på skikkelig bygevær, og da dommeren blåste igang kampen åpnet himmelens sluser seg. Etter en svært våt start på kampen hvor begge lag forsøkte komme igang med å ta og føle på hverandre, ble det bedring både i været og spillet.

Foto: Erling Løkken
Det var Røa som var det førende laget, vi skapte sjanser og det ble lagt trykk på Stabæk sitt mål. Etter 25 minutter kom også uttellingen. Julie Steen skyter fra spiss vinkel, ballen seiler inn i feltet hvor Mina Folland stuper frem. Ballen sneier hårstråene til Folland og går i mål i bortre hjørnet bak en utspilt Sunniva Skoglund i Stabæk målet.

Foto: Erling Løkken

Foto: Erling Løkken
Røa fortsatte å være det førende laget etter målet. To ganger i første omgang smalt det i metallet bak Skoglund i Stabæk sitt mål, en gang fra Rosenlund og en gang fra Edner Wæhler, men ingen gikk inn i målet. Dermed sto det kun 0 - 1 til gjestene fra Røa til pause på Nye Nadderud.

Foto: Erling Løkken
Begge lagene gjorde ett bytte i pausen. For oss gikk Martine Edner Wæhler ut og Eline Amlie kom inn.
Stabæk tok initiativet i kampen etter pause og presset på de første ti minuttene. Deretter fikk vi noe mer tak i ballen og også Røa skapte litt fremover. Likevel var trenden klar, der var Stabæk som presset på for utlikning og vi måtte forsvare oss.
Etter 65.minutter gjør vi vårt andre bytte. Ut gikk Mina Folland og inn kom Klara Kjølseth Tufte. Vi jobbet godt og forsvarte oss mye, men skapte også litt fremover. I det 77.minutt satte vi på flere friske bein. Elisa Berisha kom inn og ut gikk Ragne Svastuen.

Foto: Erling Løkken
Stabæk forsøkte seg på en sluttspurt og la virkelig press på vårt mål de siste ti minuttene, men vi holdt unna. I det 82.minutt gjør vi vårt siste bytte for å styrke forsvaret, ut gikk Kaja Brendengen Rosenlund og inn kom Sigrid Bloch-Hansen.
På overtid fikk Stabæk hjørnespark og desperate etter utligningen sender de frem alle spillerne inkludert keeper Sunniva Skoglund. Det første hjørnesparket klareres unna til nytt hjørnespark fire minutter på overtid. Omgangens største sjanse kom på det andre hjørnesparket. Stabæks keeper treffer godt med hodet, men ballen suste over mål.

Foto: Erling Løkken
Dommeren lot spillet fortsette enda ett minutt etter Skoglunds store sjanse, men så blåste hun endelig av kampen etter noen lange overtidsminutter. Vi vant 0 -1 på bortebane og tok med tre poeng hjem til Røa.


Foto: Erling Løkken
Bytter:
46' Ut: Martine Edner Wæhler. Inn: Eline Amlie
65' Ut: Mina Bell Folland. Inn: Klara Kjølseth Tufte
77' Ut: Ragne Hagen Svastuen. Inn: Elisa Berisha
82' Ut: Kaja Brendengen Rosenlund. Inn: Sigrid Bloch-Hansen
Mål:
25' 0 -1 Julie Steen
Nå venter snart sommerferie for spillerne. Det trenes ut juni måned før det blir noen ukers ferie. Det er sommerpause i Toppserien til midten av august.
For at vi skal kunne fortsette videre i sesongen er vi avhengig av hjelp og støtte, vi oppfordrer alle til å gå inn og støtte spleisen vår eller Vippse er bidra på Vippsnr 850507!
Redd Røa, bidra til spleisen vår
Det er mulighet til å få med seg en siste kamp på Røabanen før sommerferien. Søndag 28.juni spiller Rekruttlaget vårsesongens siste kamp hjemme mot Krokelvdalen og alle Røafans er hjertelig velkommen på tribunen.