
Røa vinner mot Viking etter sjansefattig NM-kamp - Kaia Elverum matchvinner
Fantastisk at rekruttlagsspillerne som blir tatt opp i A-lagsstallen blir matchvinnere - Vi gratulerer Kaia med scoring i sin andre kamp for Dynamite GIrls
Vår start11er: Sævik, Ellingsen, Engås, Jordfald, Ulstein, Hasselgård, Folland, de Courcy, Krossøy, Svastuen (K), Rosenlund. Innbyttere: Berisha, Ødegaard Jonsson, Steen, Elverum, Tufte, Rømo.
Kampen
Ut i fra tabellplassering og erfaring, var denne kampen på Lyse Arena en kamp som Røa burde dominere og avgjøre tidlig. Men i NM skjer det merkelige ting når lag fra lavere divisjoner møter Toppserielagene.
Denne kvelden ble en slik kveld. Vi gikk på banen uten å være like mye påskrudd som vi har vært i seriekampene, og det straffer seg på flere måter.
Selv om Viking aldri klarte å utfordre oss eller skape noe mot Røamålet, og nøyde seg stort sett med noen langskudd, manglet også vi trøkket og presisjonen i det vi gjorde.
Etter en svært sjansefattig første omgang, kom vi ut og skapte noe - men ikke så mye mer. Ragne Hagen Svastuen var nærmest scoring da vi hadde corner i det 52' spilleminuttet. En fint slått ball fra Ida havner på hodet til Ragne, som header ned. En god redning fra Viking-keeperen og noen få skudd senere mot Vikingmålet, gjør at vi må gå til ekstraomganger.
Ekstraomgangene:
11 minutter ut i første ekstraomgang fører Sofia Krossøy ballen fra midt på Vikings banehalvdel og leegger en god pasning til Svastuen som står på 18 meter. Ragne fører ballen inn mot mål, forsøker å drible, og ballen havner videre til Kaia Elverum, som iskaldt sender kula i Vikingmålet. Endelig!!!

Resten av ekstraomgangene er like mulighets- og målfattige som resten av kampen, men vi tar oss videre til 3. runde - slik som vi bør.
Høydepunkt: Kaia Elverum; Scoring i 102' spilleminutt.
Bytter:
- 71': Rosenlund ut, Steen inn
- 83': Ulstein ut, Elverum inn
- 108'; Svastuen ut, Berisha inn
- 120': Steen ut, Tufte inn
Konklusjon: Viking klarer å løfte seg og intesivere innsatsen når de vet at de møter et Toppserielag. Vi gjør det motsatte. Dtte ender derfor med å være en tett match spillemessig, men Røa er mye bedre offensivt og vi drar i land en fortjent seier etter ekstraomganger. Vi burde ha vært mye mer på og avgjort kampen på ordinær tid. Det er et veldig tett kampprogram for oss nå i denne perioden, så det det gjelder å avgjøre kampene tidlig og få mest mulig hvile og restitusjon. Nå gleder vi oss over at vi er videre i NM og at laget stadig får nye spillere - og spesielt spillere som kommer opp fra vårt eget rekruttlag - som melder seg på scoringslista.
Fremover må vi se et mye mer skjerpet Røalag når vi møter Hønefoss hjemme på Røabanenden torsdag 15. mai klokka 18:00 og Lyn borte lørdag 24. mai samt 3. runde i NM allerede tirsdag 20. mai kl 18:00.
KOM PÅ KAMP!!

Noen andre foto fra kampen (alle av Eirik Tjørhom, Arenafoto):




