– NÅ STILLER VI INN SIKTET PÅ MEDALJEPLASS OG CUPAVANSEMENT

 

Sommerpausen har blitt brukt godt, både til å sitte med beina høyt og til å trene. For høstsesongen er rett rundt hjørnet, og om knappe to uker kommer Klepp på besøk. Derfor trenes det i disse dager godt for å stille best mulig forberedt til høstens kamper, ifølge Ragne Svastuen. 

Som vanlig er det god stemning og godt humør i garderoben, og vi ser allerede frem til kampen mot Klepp 4. august, sier Otta-jenta.

– Før ferien fikk vi et godt planlagt treningsprogram som har gjort at vi er godt trent og klare for å gi alt utover høsten. Og det var veldig godt å komme i gang igjen med fellestreninger nå.

Det var i vinter Ragne meldte overgang fra Kongsvinger og signerte sin første kontrakt med en Toppserie-klubb. Siden debuten mot Lyn i serieåpningen i slutten av mars har hun bokført åtte kamper. Tre mål, to av dem mot Sandviken i mai, har det også blitt.

Om Røa-jentenes vårsesongen har hun følgende å si:
– Sesongen så langt har vært veldig varierende. Toppnivået har vært bra, mens bunnivået har vært for lavt. Vi skal nå bruke denne perioden inn mot høstsesongen godt, og sørge for at vi er der vi vil være i forkant av alle seriekampene som kommer på rekke og rad.

– Dette gjelder også cupkampene som kommer utover høsten. De skal det nemlig bli flere av! Nå stiller vi inn siktet på medaljeplass og avansement i cupen, poengterer Ragne avslutningsvis.

Annonse fra Toppserien: